Warunki do zdjęć

Czy aparat iPhone 13 robi dobre zdjęcia w ciemności?

Czy aparat iPhone’a 13 robi dobre zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu? Przekonajmy się. Przede wszystkim aparat iPhone’a 13 ma większe piksele i jest bardziej wrażliwy na światło. Dzięki tym ulepszeniom matryca rejestruje bogatsze szczegóły i redukuje szumy. Co więcej, czujnik jest fizycznie większy, a zatem ma więcej receptorów, które mogą wychwytywać światło. Był to ważny element procesu projektowania iPhone’a 13.

Tryb portretowy

Za pomocą trybu portretowego iPhone’a możesz tworzyć piękne zdjęcia portretowe. Aby to zrobić, wystarczy umieścić fotografowany obiekt w odległości od dwóch do ośmiu metrów od aparatu. Aparat automatycznie rozmyje tło i ustawi ostrość na twarzy fotografowanej osoby. Po ustawieniu ostrości na obiekcie należy nacisnąć spust migawki. W rezultacie uzyskasz wspaniałe zdjęcie portretowe. W razie potrzeby można nawet dostosować stopień rozmycia tła.

Tryb nocny

Jeśli szukasz sposobu na robienie zdjęć przy słabym oświetleniu, iPhone 13 ma na to rozwiązanie. Tryb nocny w aparacie iPhone’a 13 pozwoli Ci robić zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Możesz też dostosować czas naświetlania, naciskając ikonę księżyca w lewym dolnym rogu aparatu. W razie potrzeby można też ręcznie ustawić czas naświetlania. Po dostosowaniu czasu naświetlania można robić zdjęcia nocą z włączonym trybem nocnym.

Domyślny czas naświetlania

Być może zaskoczy Cię informacja, że aparat iPhone’a 13 ma nową funkcję. Umożliwia ona zmianę domyślnego czasu naświetlania podczas nagrywania wideo. Ostrość na filmie można zmienić, stukając dwukrotnie w ekran lub dotykając go i przytrzymując. Zmiana ostrości może sprawić, że obiekt będzie nieostry, jeśli znajdujesz się blisko niego. Aby to zrekompensować, można zwiększyć głębię ostrości.

Programowalne skróty w trybie portretowym

Robienie zdjęć portretowych za pomocą iPhone’a 13 Pro jest niemal jak z lustrzanki cyfrowej. Aby to osiągnąć, poeksperymentuj z Efektami świetlnymi i Korektą głębi. Możesz zmieniać rozmycie tła i punkt ostrości, obracając karuzelę w lewym dolnym rogu wizjera. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj fotografować z odległości od dwóch do sześciu stóp od obiektu.

Równie ciekawy temat:  Robienie zdjęć w Słońcu

Tryb makro

Tryb makro w aparacie iPhone’a 13 jest wspaniałym dodatkiem do zestawu narzędzi fotograficznych. iPhone automatycznie przełącza się w ten tryb, gdy obiekt znajduje się bliżej niż 14 cm, i automatycznie wyłącza go, gdy się oddalisz. Aby wyłączyć tryb makro, stuknij w aplikację Ustawienia > Aparat. Przycisk Makro nie będzie już widoczny, ale iPhone nadal będzie automatycznie przełączał się w ten tryb. Tryb ten nie jest jednak niezbędną funkcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *