Porady

Jak zrobić fajne zdjęcia z wakacji? Poznaj sprawdzone sposoby!

Zdjęcia to dla każdego z nas jedna z najpiękniejszych pamiątek z wakacji. To właśnie dzięki nim możemy- dosłownie i w przenośni- uchwycić moment, który zostanie z nami już do końca życia. Wobec tego jak zrobić fajne zdjęcie z wakacji? Oto kilka sprawdzonych sposobów?

1. Wybierz odpowiednie miejsce!

Każdy z nas wybiera się na wakacje z pewnością do pięknych, klimatycznych miejsc, które albo zachwycają swoja nowoczesnością jak np. Burji Khalifa w Dubaju, lub przyciągają pięknem przyrody jako chociażby włoska Sardynia. Niemniej jednak bez względu na to, gdzie się wybierzemy, Travelers radzi, by miejsce do zdjęcia było perfekcyjne. Nie chodzi o to, by sztucznie ustawiać kamienie i muszelki nad brzegiem morza w kształt serduszka. Zdjęcie z wakacji nie powinno być sztuczne i „fake’owe”. Fajne zdjęcie z wakacji ma przede wszystkim oddać piękno i majestatyczność danego miejsca. Wobec tego jeśli przebywamy na plaży , bądź w zabytkowym mieście jak np. Burj khalifa, postarajmy się wybrać taki punkt, który jest najbardziej charakterystyczny. Nie silmy się na zbyt wyszukane rozwiązania. Pamiętajmy, że w dzisiejszej fotografii liczy się przede wszystkim to, co jest maksymalnie naturalne i proste. Tak wykonane zdjęcie z wakacji z pewnością będzie dla nas niesamowitą pamiątką.

2. Zdecyduj, czy chcesz być w kadrze

Obecnie zdjęcia z wakacji można podzielić na dwie kategorie. W pierwszej z nich znajdą się malownicze zdjęcia zabytków i pięknych okazów, przyrody, zaś w drugiej zdjęcia z turystami. Pierwsze z nich są utrzymane raczej w spokojnej i harmonijnej tonacji. Z kolei w drugim przypadku turyści decydują się na wyszukane pozy, czy też miny, które mają zdjęcie znacznie zdynamizować. Jeśli pamiątką z wakacji ma być tylko zdjęcie historycznego budynku czy też pięknej plaży, wówczas problem rozwiązał się sam. Niemniej jednak jeśli zdecydowaliśmy, że my również mamy znaleźć się w kadrze, wówczas sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Turyści powinni zdawać sobie sprawę, że na takim zdjęciu np. przy Bruji Khalifa, to nie oni będą najważniejsi. Pierwszą rolę powinien odgrywać najwyższy budynek na świecie. Wobec tego jeśli już zdecydowaliśmy uwiecznić siebie i „coś” wyjątkowego jako pamiątkę z wakacji, nie silmy się na nienaturalne pozy. Nie starajmy się również swoją sylwetką całkowicie przysłonić obiektywu- perspektywa często była w fotografii prawdziwie bezlitosna. Starajmy się raczej stanowić piękne tło i dodatek, a nie przykuwać całą uwagę.

Równie ciekawy temat:  Jak zrobić dobre zdjęcia dzieciom

3. Pobaw się perspektywą!

Perspektywa potrafi być zdradliwa w fotografii, ale jeśli tylko zdecydujemy się ją odpowiednio wykorzystać, może być jednym z najlepszych sposobów na piękne i niezapomniane zdjęcie z wakacji. Jeśli więc mamy jedynie ku temu dogodne możliwości i nieco kreatywności możemy na wiele sposobów bawić się perspektywą, a to z kolei pozwoli nam na wykonanie prawdziwie niezapomnianego zdjęcia z wakacji. Jeśli nie mamy pojęcia o tym, jak działa jednak perspektywa w fotografii, wówczas warto przed samym wyjazdem zdecydować się na krótki kurs lub spróbować nawet posiłkować się filmikami instruktażowymi, które dostępne są w sieci.

4. Wybierz dobry sprzęt do robienia zdjęć

Obecnie technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Najnowsze smartfony gwarantują niezwykle mocne i wydajne aparaty, które mają dorównywać najlepszej klasy lustrzankom. Niemniej jednak każdy szanujący się fotograf doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nic, nawet najnowszy iPhone nie zastąpi dobrej klasy aparatu. Wobec tego dobrze, żebyśmy zdecydowali się na inwestycję w profesjonalny lub chociażby średniej klasy sprzęt fotograficzny. Pomoże on nam nie tylko w wykonaniu fajnych zdjęć z wakacji, ale przede wszystkim pozwoli na wykonanie ich w zadowalającej jakości. Okazuje się, że zdjęcia robione przy pomocy smartfonów po pierwsze nie zagwarantują nam tak wysokiej jakości, a po drugie nie będą wstanie tak dokładnie odwzorować większości detali. Inwestycja w aparat fotograficzny jest więc odpowiedzią na pytanie postawione w tytule, czyli: „jak zrobić fajne zdjęcia z wakacji?”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *