Miejsca do Fotografii

Jakie miejsca warto fotografować w Japonii

Jeśli szukasz jedynej w swoim rodzaju okazji do zrobienia zdjęcia, wybierz się nad tokijskie jezioro Kawaguchi. Widok na górę Fuji jest niczym niezakłócony, a podróż windą to przeżycie samo w sobie. Chociaż miejsce to jest bardziej popularne w cieplejszych miesiącach, oferuje wyjątkowe japońskie wrażenia. Co więcej, jest ono stosunkowo niedrogie.

Las Bambusowy w Arashiyama to nie tylko ikona Japonii, ale także wspaniałe miejsce do fotografowania miasta. Znajduje się on w centrum miasta i jest otoczony rozległą fosą odbijającą światło. Należy jednak pamiętać, że to miejsce jest popularne i w ciągu dnia bywa bardzo zatłoczone. Jeśli zależy Ci na spokojniejszych i bardziej ustronnych wrażeniach, spróbuj odwiedzić to miejsce wcześnie rano lub wieczorem.

Innym popularnym miejscem turystycznym w Japonii jest Nara. Jest to miejsce pełne oswojonych jeleni. Te stworzenia, święte w tradycji Shinto, są łagodne i nie boją się ludzi. Jeśli masz szczęście, możesz je nawet nakarmić! Zdjęcie z tym wyjątkowym zwierzęciem to wyjątkowa pamiątka z wycieczki po okolicy. Następnie będziesz gotowy do zwiedzania pięknych świątyń w Kioto.

Jeśli szukasz historycznej i malowniczej świątyni, koniecznie odwiedź Meiji Jingu Shrine w Tokio. Ta ogromna drewniana świątynia jest doskonałym miejscem do robienia zdjęć w dzień i w nocy. Można też sfotografować piękną pagodę znajdującą się przed nią. Miasto jest pełne ruchliwych ulic, które doskonale nadają się do robienia zdjęć ulicznych. Będziesz musiał się spieszyć, ale fotogeniczne świątynie będą tego warte.

W mieście Matsumoto warto zobaczyć Zamek Matsumoto. Ten historyczny zamek otoczony jest odbijającą światło fosą i jest jednym z najbardziej znanych miejsc w mieście. Oprócz zamku Matsumoto warto odwiedzić największą na świecie farmę wasabi. Znajduje się ona 20 minut jazdy pociągiem od centrum Matsumoto.

Matsumoto to świetne miejsce do fotografowania w Japonii. Słynny zamek Matsumoto otoczony jest odbijającą światło fosą i jest jednym z najbardziej znanych zabytków w mieście. Oprócz zamku, w Matsumoto znajduje się także największa na świecie farma wasabi. Koniecznie trzeba zrobić zdjęcie tego kultowego miejsca. W Matsumoto koniecznie trzeba pójść do zamku.

Równie ciekawy temat:  Jakie miejsca warto fotografować w Turcji

Małe uliczki w Matsumoto to wyjątkowa okazja do zrobienia zdjęcia. Te urokliwe miasteczka są pełne uroku i historii starego świata. Miasto można podziwiać ze szczytu góry lub przepłynąć promem na pobliską wyspę, aby uzyskać niepowtarzalny widok. Zbliżenie się do kwitnącej wiśni dostarczy Ci wielu fantastycznych okazji do zrobienia zdjęć. Oprócz kwiatów wiśni będziesz miał także okazję zobaczyć największą na świecie farmę wasabi.

Centrum miasta to najlepsze miejsce do fotografowania w Japonii. Znajduje się tu wiele świątyń, w tym słynne sanktuarium Meiji Jingu. Oprócz tych starożytnych zabytków miasto tętni życiem nocnym. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie miasta z perspektywy lotu ptaka, świątynia Meiji Jingu jest doskonałym miejscem do odwiedzenia.

Kolejnym wspaniałym miejscem do fotografowania jest Kioto. Góry w Alpach Japońskich stanowią wspaniałe tło i jest tam wiele miejsc, w których można zrobić zdjęcia tej pięknej scenerii. Podczas fotografowania krajobrazów Kioto ważne jest także, aby uchwycić zwierzęta. Małpy śnieżne można spotkać w parku zimą lub wczesnym rankiem. Zwierzęta te są aktywne wczesnym rankiem i potrzebują gorących źródeł i wody, aby zachować zdrowie.

Jeśli podróżujesz do Japonii z zagranicy, Pagoda Chureito powinna być Twoim pierwszym przystankiem. Jej starożytne pagody zachwycają o każdej porze roku, a otaczające je krajobrazy są równie urzekające. Krajobrazy miasta są doskonałym miejscem, aby zobaczyć gigantyczną srebrną kulę ziemską. Zimą miasto otaczają ośnieżone wzgórza. Można zrobić zdjęcia kwitnących wiśni w parku, zamku i świątyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *