Zdjęcia Okolicznościowe

Na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia dla restauracji

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, fotografując restaurację, jest estetyka miejsca. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia były atrakcyjne dla szerszego grona odbiorców, pomocne będzie zrównoważenie kolorystyki restauracji z kolorystyką potraw. Na przykład możesz sfotografować napoje i potrawy w chłodniejszej tonacji, jeśli kolorystyka wystroju restauracji jest ciepła. Możesz dodać trochę koloru do neutralnej przestrzeni, umieszczając potrawy i napoje w jasnych, odważnych odcieniach.

Jeśli do robienia zdjęć potraw używana jest lampa błyskowa, ważne jest, aby fotograf nie zwracał uwagi na gości. Należy wyjaśnić fotografom, że nie są oni stylistami potraw. Choć zostali przeszkoleni w zakresie używania lampy błyskowej, powinni zawsze pamiętać, że ich zadaniem jest uchwycenie obrazu, a nie stylizacja potraw. Oznacza to, że należy unikać proszenia restauracji o odsłonięcie żaluzji lub przesunięcie stolików, aby można było fotografować w naturalnym świetle.

Jeśli fotografujesz jedzenie w restauracji, możesz również uchwycić wspólne spożywanie posiłków. Dodanie elementu ludzkiego może stworzyć poczucie intymności i wspólnoty. Jeśli masz dużą grupę osób, możesz poprosić obsługę o podanie rąk do zrobienia zdjęcia. Ważne jest jednak, aby odpowiednio przygotować ujęcie, zanim poprosisz serwery o ręce. Podstawowe pomysły, które warto wypróbować, to trzymanie w rękach talerza, napoju lub sięganie po aplikację.

Zanim zaczniesz fotografować, powinieneś wiedzieć, gdzie będziesz robić zdjęcia. Jeśli jest tam naturalne oświetlenie, można skorzystać z okna. W przeciwnym razie można użyć sztucznego oświetlenia za pomocą stroboskopu lub lampy błyskowej. Jeśli oświetlenie jest słabe, można użyć lampy błyskowej, aby oświetlić teren. Jeśli fotografujesz w pomieszczeniu, upewnij się, że masz pozwolenie od kierownika restauracji na robienie zdjęć, i uważaj, aby nie denerwować gości.

Należy również poszukać neutralnego tła do zdjęć żywności. Na przykład jasne lub ciemne tło może uwypuklić jedzenie, natomiast ciekawy wystrój wnętrza może nadać zdjęciom więcej atmosfery. Kontrastując kolory, można stworzyć różne nastroje. Podobnie tło powinno dawać odbiorcy poczucie atmosfery restauracji. W razie wątpliwości należy wybrać jasne tło i ciemniejsze.

Równie ciekawy temat:  Na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia do wizytówki Google

Jeśli planujesz fotografować wnętrza restauracji, upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie. Jeśli wnętrze restauracji jest ciemne, naturalne światło będzie bardziej efektywne. Jeśli jest zbyt ciemno, należy użyć latarki lub lampy błyskowej. Jeśli nie ma dostępu do naturalnego światła, użyj białych zasłon, pościeli i papieru, aby rozproszyć światło. Chociaż te sposoby sprawdzą się w przypadku większości zdjęć, to jednak ustawienie w naturalnym świetle będzie lepsze, aby uzyskać lepszy ogólny obraz.

Wnętrze restauracji powinno być dobrze oświetlone. Ciemne pomieszczenie ze słabym oświetleniem utrudnia robienie zdjęć potraw i wnętrza restauracji. Dobrze oświetlone pomieszczenie lepiej nadaje się do fotografowania jedzenia niż słabo oświetlone. Jasne, słoneczne pomieszczenie najlepiej nadaje się do fotografowania wnętrz restauracji. Dlatego też, aby uzyskać najlepsze ujęcia, należy upewnić się, że wnętrze jest dobrze oświetlone.

Robiąc zdjęcia wnętrz restauracji, należy pamiętać o znalezieniu neutralnego tła, aby wyeksponować jedzenie. O ile neutralne tło pomoże skupić się na jedzeniu, o tyle ciemne tło sprawi, że jedzenie będzie wyglądało na ciemniejsze. Odwrotnie jest w przypadku jasnego tła, ale nie należy przesadzać z jego ilością, ponieważ może ono zepsuć ogólny nastrój restauracji. Ponadto ważne jest, aby mieć w pobliżu aparat fotograficzny, aby uzyskać jak najlepsze ujęcia wnętrz.

Kolejną kluczową wskazówką przy robieniu zdjęć restauracji jest wybór miejsca z dobrym oświetleniem. Najlepiej, jeśli restauracja ma okno, które zapewnia naturalne źródło światła. Jeśli tak nie jest, spróbuj wybrać miejsce z oknem, aby móc robić zdjęcia w tym obszarze. Możesz nawet poprawić oświetlenie, ustawiając swój stolik bliżej okna. Okno może być także przydatne w przypadku burzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *