Miejsca do Fotografii

Jakie miejsca warto fotografować w Rosji

Rosyjskie metro jest najpiękniejszym systemem metra na świecie, z pięknymi dekoracjami i ozdobnymi wnętrzami. Po wielu stacjach metra można oprowadzać wycieczki, które pozwalają turystom przyjrzeć się im z bliska. Atmosfera w metrze jest jak w muzeum i stanowi doskonałą okazję do zrobienia zdjęć. Jeśli podróżujesz po Rosji z ograniczonym budżetem, powinieneś wybrać się na zwiedzanie moskiewskich stacji metra w sezonie turystycznym.

Sobór św. Izaaka to kolejny zabytek Moskwy. Prace mozaikowe w katedrze są niesamowite, a architektura zachwycająca. Jeśli szukasz miejsca, w którym mógłbyś zrobić sobie portret, zajrzyj do cerkwi Zbawiciela na Rozlanej Krwi. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, możesz zrobić zdjęcia przy Kolumnie Aleksandra, najwyższej na świecie kolumnie z czerwonego granitu. Chociaż obszar ten nie jest duży, warto go odwiedzić.

Podczas gdy parki miejskie są często pełne turystów, okoliczne tereny są zaskakująco spokojne. Spacer po Aleksandrowskim Sadzie, czyli Ogrodzie Aleksandrowskim, pozwoli Ci poznać kwitnącą kulturę miasta bez szalejących tłumów. Mimo że jest to niewielki park, znajduje się w nim piękna fontanna i imponująca architektura murów Kremla.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda życie w Moskwie bez turystów, nie przegap parku w pobliżu Placu Czerwonego. W parku znajduje się wiele historycznych budynków, w tym dzwonnica Iwana Wielkiego i Wielki Pałac. Po drodze możesz też pstrykać zdjęcia rzeki i innych zabytków. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, idealnym miejscem będzie Aleksandrowski Sad. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Kreml, a dojazd metrem jest bardzo łatwy.

Moskwa jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, nic więc dziwnego, że krajobrazy Rosji zapierają dech w piersiach. Możesz uchwycić piękno zabytków tego kraju i znaleźć piękne miejsce na zrobienie zdjęcia. Oprócz niesamowitej architektury, w parkach miejskich znajdują się jedne z najciekawszych miejsc na świecie. Możesz uchwycić wyjątkową kulturę miasta w ikonicznym miejscu.

Równie ciekawy temat:  Jakie miejsca warto fotografować w Japonii

Malownicza sceneria miasta jest najsłynniejszym miejscem w Europie Wschodniej i stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego fotografa. Mimo swojej nazwy, to nie tylko kolor cegieł sprawia, że miasto jest tak popularne. Jego nazwa pochodzi od rosyjskiego słowa „krasnaja”, które oznacza „piękny”. Ten centralny plac jest obowiązkowym punktem zwiedzania w Moskwie dla każdego podróżnika.

Najpopularniejszym miejscem do fotografowania w Moskwie jest Park Gorkiego. Jego oficjalna nazwa to Centralny Park Kultury i Wypoczynku imienia Maksyma Gorkiego. Park ten jest pierwszym tego typu obiektem w Związku Radzieckim i jest podzielony na dwie odrębne części. Na jednym końcu parku znajdują się przejażdżki i stragany z jedzeniem. Na drugim znajdują się drzewa i ogrody, które zapewniają relaksujące otoczenie. Obie części parku sąsiadują ze sobą i są połączone mostem.

Katedra pod Złotym Dachem to jeden z najbardziej znanych placów w Europie Wschodniej. Jego nazwa nie pochodzi od koloru cegieł. Jest to tłumaczenie rosyjskiego słowa „krasnaja”, co oznacza piękny. Katedra otoczona jest murem kremlowskim, który jest doskonałym miejscem do robienia zdjęć. Inną główną atrakcją miasta jest sobór św. Bazylego. Budynek ten jest centralnym punktem Moskwy i stanowi uderzające połączenie nowoczesnej i starej architektury rosyjskiej.

W Moskwie obowiązkowym punktem zwiedzania jest Plac Czerwony. Nazwa placu nie pochodzi od koloru cegieł, lecz od jego nazwy „Krasnaja”, co oznacza „piękna”. Nie można pominąć murów Kremla i Mauzoleum Lenina, ale aby poczuć prawdziwą atmosferę miasta, trzeba wybrać się na Plac Czerwony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *