Porady

Zaskórniki na twarzy – aparat fotograficzny nie będzie dla nich łaskawy. Jak sobie z nimi poradzić?

Zaskórniki na twarzy nie pozwalają ci przestać o nich myśleć? Widzisz je od razu, jak tylko spojrzysz w lustro? Widzi je także obiektyw aparatu. Zadbaj o kompleksową pielęgnację, aby zminimalizować ich widoczność.

Pęd życia, stres, mało snu i nieodpowiednia dieta pogłębiają naturalne tendencje i predyspozycje do pojawiania się wielu defektów. Jednym z nich są właśnie zaskórniki. Walka z nimi bywa trudna i nie zawsze przynosi satysfakcjonujące efekty. Serum to kosmetyk, który powinien się znaleźć u każdej osoby ze skórą problematyczną. Nie pozwól, aby niedoskonałości twarzy zepsuły wymarzone zdjęcia. Jakie produkty wybrać? Jak je stosować? Dowiesz się podczas lektury! 

Zaskórniki na twarzy, czyli najpierw poznaj swojego wroga

Czym są zaskórniki? To charakterystyczne punkty, które są zlokalizowane głównie na nosie, brodzie, czole – tam, gdzie gruczoły łojowe pracują najaktywniej i jest ich najwięcej. Często pojawiają się także na klatce piersiowej oraz plecach. Mogą przybierać różne formy:

 • otwarte – są koloru czarnego, ponieważ dochodzi w nich do utlenienia łoju, a dokładniej keratyny;
 • zamknięte – są białe, tak jak treść wypełniająca mieszek włosowy. 

Przyczyny powstawania zaskórników na twarzy

Zaskórniki na twarzy są jedną z cech i objawów skóry trądzikowej. Nie muszą jednak pojawiać się wyłącznie na niej. Często jest tak, że brak lub nieodpowiednia pielęgnacja prowadzi do ich powstawania. Za główne czynniki, które do tego predysponują, uważa się:

 • nadmierną pracę gruczołów łojowych oraz wydzielanie sebum;
 • zwiększona keratynizacja naskórka, która prowadzi do zatykania mieszków włosowych;
 • problemy z układem hormonalnym;
 • brak pielęgnacji po makijażu lub niedbale wykonywany demakijaż twarzy;
 • pielęgnacja niedostosowana do potrzeb skóry.

Pielęgnacja skoncentrowana na dany problem – serum do twarzy

W walce z zaskórnikami konieczna jest troska o dokładne oczyszczanie i złuszczanie. Innym równie ważnym elementem jest aktywny kosmetyki, czyli serum. To produkt, który z założenia ma po prostu działać i przynosić zamierzone efekty. Stosuje się go na dany defekt skórny, czyli właśnie zaskórniki, trądzik, przebarwienia i inne problemy. Wyróżnia się lekką formułą – żelową lub wodną. Ma bogaty skład, zdecydowanie aktywniejszy od codziennych kremów do pielęgnacji. 

Równie ciekawy temat:  Jaki kupić aparat na rower?

Najlepsze serum do twarzy z zaskórnikami – jak wybrać?

Chcesz wybrać najlepsze serum do twarzy? Ogromna różnorodność na rynku kosmetycznym potrafi wprowadzić w zagubienie. Dla cery z zaskórnikami szukaj produktów, które będą działać przede wszystkim złuszczająco, antybakteryjnie i seboregulująco. Substancje aktywne, jakie powinny zwrócić twoją uwagę, to:

 • kwas salicylowy;
 • kwas azelainowy;
 • kwas glikolowy;
 • olejek z drzewa herbacianego;
 • wyciąg z alg;
 • witamina A;
 • wyciąg z bluszczu.

Serum do twarzy z zaskórnikami – jak stosować?

Tylko regularne stosowanie kosmetyków przynosi pożądane efekty. Tak samo jest w przypadku serum. Aplikuje się je głównie na noc, w niewielkiej ilości. Już po tygodniu można zauważyć różnicę w strukturze skóry, która na pewno stanie się bardziej wygładzona. Efekt eliminacji lub przynajmniej zmniejszenia zaskórników da się zaobserwować po dłuższym czasie sumiennego stosowania. Daj sobie minimum 3 miesiące, aby zauważyć różnicę. Pamiętaj, aby w dzień zadbać o ochronę w postaci preparatu z wysokim SPF.

Masz zaplanowaną sesję portretową, a może czeka cię wyjątkowy dzień, jakim jest ślub? Rozpocznij walkę o piękną skórę już dziś. Serum to produkt, który ma ogromny udział w skutecznej walce z zaskórnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *