Porady

Jak przygotować skórę na sesję fotograficzną? Zasady profesjonalnego makijażu 

Profesjonalne zdjęcia wykonywane przez zawodowego fotografa mogą mieć różne przyczyny. Czasem są to zdjęcia ślubne, okolicznościowe, a w innych przypadkach związane z życiem zawodowym. Dowiedz się, w jaki sposób można się przygotować na sesję! 

Jak zadbać o cerę przed sesją fotograficzną?

Nowoczesne sposoby na trądzik pozwalają w znacznym stopniu załagodzić różne zmiany oraz wypryski. Jeśli na co dzień boryka się z cerą trądzikową, przed sesją warto ze szczególną uważnością zadbać o jej kondycję. 

Warto na kilka dni przed, wykonać dokładne oczyszczanie oraz złuszczanie. Dzięki temu skóra będzie gładsza, matowa i makijaż będzie wyglądał bardziej naturalnie. Należy również intensywnie nawilżyć cerę. Profesjonalne kosmetyki do makijażu są dość ciężkie i wymagające. Jeśli skóra będzie elastyczna i odżywiona, nie tylko efekt będzie ładniejszy, ale również po zmyciu twarz pozostanie nienaruszona. 

W jakim celu stosuje się makijaż telewizyjny?

Profesjonalny makijaż stosowany w telewizji, na planie czy sesji zdjęciowej ma za zadanie wydobyć urodę z każdej osoby. Na co dzień można nie zwracać uwagi na pojedyncze wypryski, przebarwienia czy zaróżowione uszy. 

Jeśli jednak sesja ma być gdzieś zamieszczona lub wykorzystana, warto zadbać o wszystkie szczegóły. 

Standardowy makijaż może być także zbyt graficzny, ostry lub za mało precyzyjny, aby na idealnie ostrym zdjęciu prezentował się korzystnie. 

Makijaż telewizyjny wpływa także na odbiór danej osoby. Podczas sesji zwykle jest duże zamieszanie, stres oraz pospiech. W pomieszczeniu znajdują się silne lampy, które mogą powodować przegrzanie i zaczerwienienie. Jeśli celem jest uzyskanie chłodnego wizerunku człowieka biznesu, lepiej, aby nie był przepocony i czerwony. 

Jak wygląda profesjonalny makijaż na sesję?

Makijaż profesjonalny ma za zadanie zatuszować wypryski na twarzy, niedoskonałości i wszelkiego typu zmiany skórne, a także wymodelować rysy oraz podkreślić atuty. 

Równie ciekawy temat:  Jaki kupić aparat na rower?

W zależności od koncepcji makijaż przed sesją zdjęciową może być bardzo delikatny i gołym okiem prawie niewidoczny lub wprost przeciwnie. Czasem konieczne jest zastosowanie bardzo szczelnego i kryjącego produktu, np. chcąc zamaskować posiadane przez modela tatuaże. 

Makijaż podczas sesji zdjęciowej ma także ułatwiać pracę na późniejszych etapach. Wiele rzeczy można usunąć komputerowo, lecz jeśli można zakryć je kosmetykami, jest to znacznie tańsze i lepsze rozwiązanie. 

Wiele profesjonalnych środków charakteryzatorskich pozwala np. na bardzo silne wygładzenie cery, tak aby ukryte zostały blizny czy rozszerzone pory. 

Jak kamera oraz aparat odbiera wygląd skóry i makijaż? 

Kamery telewizyjne oraz aparaty rejestrują rzeczywistość w doskonałej jakości. W przypadku nagrań oznacza to, że każda większa ilość lub nieumiejętnie nałożony makijaż będą doskonale widoczne. 

W takich chwilach stosuje się gładki, mocno rozblendowany make-up. Łagodne przejścia oraz unikanie twardych linii wygląda znacznie korzystniej. Wystarczy przyjrzeć się, jak umalowane są prezenterki i dziennikarki w codziennych wiadomościach. Ich cera jest nieskazitelna, podobnie jak konturowanie oraz makijaż oka. Jeśli jednak któryś element jest wykonany zbyt silnie, natychmiast to widać. 

Natomiast w przypadku sesji fotograficznych graficzny, wyraźny makijaż czasem jest efektem oczekiwanym. 

Czy różni się makijaż sceniczny od klasycznego? 

Można wyróżnić kilka typów makijaży. Jest to wersja codzienna, telewizyjna oraz sceniczna. Każdy z nich rządzi się innymi prawami. 

Malowanie się na co dzień jest najłatwiejsze. Skóra ma wyglądać dobrze w świetle dziennym i ze stosunkowo dużej odległości. W przypadku malowania osób przed kamerę lub obiektyw aparatu konieczne jest zadbanie o idealny kolor oraz blendowanie. Warto pamiętać także o nałożeniu makijażu na szyję, dekolt oraz ramiona. Wszystkie widoczne elementy muszą być ujednolicone. 

Natomiast makijaż sceniczny musi być trwały, odporny na pot oraz światło lamp, a dodatkowo powinien sprawiać dobre wrażenie z odległości kilkunastu metrów. 

Równie ciekawy temat:  Co warto wiedzieć o akcie w fotografii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *